CHRAPANIE - BEZDECH ŚRÓDSENNY

Niemal każdy z nas w swoim życiu doświadczył nieprzespanej nocy z powodu chrapania innej osoby.

 

To nie tylko dyskomfort i uczucie niewyspania, ale co gorsze - chrapanie może doprowadzić do poważnych zaburzeń zwanych bezdechem śródsennym, którego konsekwencją mogą być udary, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie, etc.

Szacuje się, iż problem dotyczy ok. 30% społeczeństwa.

Przyczyny
Przyczyną chrapania jest mniejszy od anatomicznego przepływ powietrza przez drogi oddechowe podczas snu, który wprawia w drgania podniebienie i języczek.

 

Zabieg

Zabiegowe leczenie objawów polega na poszerzeniu drogi przepływającego powietrza. Zabiegi z zakresu radiochirurgi są najnowocześniejsze, najbardziej precyzyjne oraz najmniej inwazyjne. Zabiegi polegają na dokładnym skierowaniu fal o bardzo wysokiej częstotliwości i niskiej temperaturze w miejsce poddane leczeniu. Uzyskiwane efekty to: prawidłowa drożność nosa i gardła, a także usztywnienie tkanek miękkich podniebienia, aby nie drgały podczas oddychania.  W porównaniu z zabiegami przeprowadzanymi innymi metodami radiochiurugia jest o wiele mniej bolesna i nie pozostawia długo i trudno gojących się ran oparzeniowych.

Szczegóły cenowe - tutaj.

© 2018 by InClinic. Created with Wix.com