top of page
IMPLANTOLOGIA

Leczenie implantologiczne w XXI wieku jest metodą wysoce bezpieczną i potwierdzoną naukowo, a pod wieloma względami przewyższającą dotychczasowe sposoby uzupełniania braków zębowych.


Ze względu na wielospecjalistyczny charakter leczenia implantoprotetycznego wszyscy pacjenci przygotowywani do wprowadzenia implantów podlegają dokładnej analizie warunków zgryzowych. Następnie ustalany jest plan leczenia optymalny dla pacjenta ze szczególnym uwzględnieniem funkcji żucia która ma być przywrócona.

 

W Klinice Orłowskiej pacjenci są przygotowywani do zabiegu implantacji wszczepów zębowych zgodnie ze światowymi procedurami postępowania diagnostycznego i implantacyjnego.

 

Korzystamy z kilku systemów implantologicznych, w ten sposób zapewniając optymalny dobór implantu do warunków w jamie ustnej.

 

Współpracujemy z najlepszymi pracowniami i laboratoriami protetycznymi zapewniając państwu maksimum estetyki, funkcji oraz bezpieczeństwa.


Nieustannie podnosimy nasze kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach i kongresach naukowych.

Implant pojedynczy

 

Stosując pojedynczy implant można przywrócić piękny uśmiech oraz funkcję w dwóch zasadniczych etapach:

 

Etap 1

Po podaniu znieczulenia miejscowego tytanowy implant zostanie wprowadzony w kość, a miejsce dokładnie zszyte nićmi chirurgicznymi. Po kolejnych kilku tygodniach następuje zrośnięcie implantu z kością.

 

 

 

Etap 2

Aby osadzić koronę porcelanową musimy odsłonić implant wykonując delikatne nacięcie. Po ekspozycji implantu z łącznikiem protetyczym wykonuje się wyciski protetyczne aby laboratorium wykonało właściwą koronę porcelanową. Taka korona porcelanowa jest następnie cementowana na stałe na wprowadzonym implancie.

Implant natychmiastowy

 

Dzięki rozwojowi stomatologii, tego samego dnia, natychmiast, po wprowadzeniu implantu możemy wykonać koronę tymczasową i umocować ją w jamie ustnej.

 

Etap 1

Po usunięciu zniszczonego zęba do zębodołu wprowadzamy implant. Do odpowiedniego łącznika osadzonego na implancie przymocowujemy koronę tymczasową imitującą brakujący ząb. W celu umożliwienia właściwego gojenia należy unikać nagryzania na koronę tymczasową przez kilkanaście tygodni.

Etap 2

Wykonanie ostatecznej korony porcelanowej jest indywidualne dla każdego pacjenta. Po wykonaniu wycisków protetycznych laboratorium protetyczne wykonuje koronę porcelanową, która następnie jest cementowana na zintegrowanym z kością implancie.

Mosty na implantach

Dzięki implantom zyskujemy dużą swobodę odbudowy braków zębowych jednocześnie zapewniając maksimum komfortu.

 

Rozległe braki zębowe, które dotychczas wymagały stosowania protez wyjmowanych, dzięki implantom mogą być odbudowane za pomocą mostów porcelanowych opartych na implantach w połączeniu z własnymi zębami lub wyłącznie na implantach.

Takie rozwiązania są wysoce estetyczne i wyjątkowo komfortowe, szczególnie dla Pacjentów nie tolerujących rozległych pro-
tez wyjmowanych.

bottom of page