top of page
Stomatologia dziecięca

Dziecko powinno odbyć pierwszą wizytę u stomatologa dziecięcego najlepiej specjalisty w tej dziedzinie, po pojawieniu się pierwszych ząbków. Podczas wizyty lekarz nie tylko sprawdzi stan jamy ustnej, ale udzieli także wskazówek dotyczących higieny i diety malucha.

Pierwsze ubytki próchnicowe pojawiają się już u niespełna rocznych dzieci i mogą mieć postać bardzo szybko postępującej próchnicy, tzw. wczesnej. Dlatego, każde dziecko po skończeniu pierwszego roku życia powinno mieć już skontrolowane zęby w gabinecie stomatologicznym.

Wczesny i niepołączony z bólem kontakt dziecka ze stomatologiem wpłynie na lepszy stan zębów dziecka w przyszłości i zapobiegnie powstaniu u niego lęku przed wizytą w gabinecie dentystycznym – dentofobii.

 

Kluczem do sukcesu jest bezstresowe i bezbolesne leczenie dzieci przeprowadzone przez doświadczonego specjalistę pedodontę.

 

Nowoczesne metody leczenia stomatologicznego dzieci stosowane w Klinice Orłowskiej oraz wieloletnie doświadczenie we współpracy z małym pacjentem oraz rodzicami zapewni zdrowy uśmiech Twojego Dziecka.

bottom of page