top of page
Wybielanie zębów

WYBIELANIE ZĘBÓW – to najpopularniejszy sposób na piękny uśmiech, który spowoduje, że ludzie z zachwytem będą spoglądać na twój zdrowy nowy wizerunek.

Natura nie każdego z nas obdarzyła zupełnie białymi zębami, ale istnieje kilka metod by móc uzyskać olśniewający wygląd zębów identyczny z tym co prezentują znane nam gwiazdy show-biznesu.

 

Wszyscy możemy skorzystać z wiedzy naukowców, aby móc pokazać znajomym jak bardzo ważny jest zachwycający bielą uśmiech.

DOŚWIADCZENIE, SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Wiedzę i doświadczenie kliniczne w zakresie wybielania zębów zdobyliśmy na kursach w siedzibie firmy Ultradent, Salt Lake, Utah, USA prowadzonych przez dr Dana Fishera twórcy systemu wybielania. Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo kuracji wybielającej wynika z wiedzy i doświadczenia lekarza oraz z zastosowania znanych, markowych produktów o uznanej pozycji na świecie. W Klinice Orłowskiej stosujemy wyłącznie materiały firmy Ultradent, która jako pierwsza opracowała i opatentowała nowoczesny i bezpieczny system wybielania zębów.

Kto może wybielić swoje zęby?

Praktycznie każdy. Jedynym przeciwwskazaniem jest okres ciąży i karmienia piersią. Należy wiedzieć, że każdy z nas inaczej zareaguje na efekt wybielania, a rozjaśnieniu ulegną Twoje naturalne zęby, a nie korony protetyczne czy wypełnienia. Jeśli na widocznej stronie zęba masz plombę, musisz liczyć się z koniecznością jej wymiany w kilka tygodni po wybielaniu. Jeśli na Twoich zębach jest osad czy kamień, krwawią Ci dziąsła, najpierw należy wyleczyć te dolegliwości, a w przypadku ubytków próchnicowych założyć wypełnienia tymczasowe.

Czy wybielanie jest bezpieczne?

Tak, prawidłowo przeprowadzony proces wybielania pod kontrolą lekarza stomatologa jest bezpieczny dla Twoich zębów i dziąseł.

Jakie mogą być skutki uboczne wybielania?

Czasami pacjenci odczuwają ból podczas zabiegu (sporadyczne przypadki) i nadwrażliwość zębów utrzymującą się przez 1-3 dni. Zwykle są to dolegliwości niewymagające interwencji lekarskiej. W razie większych dolegliwości można użyć preparatów znoszących nadwrażliwość pozabiegową, np. UltraEZ czy Tooth Mousse.

Jak długo trwają rezultaty wybielania?

Zęby zawsze będą bielsze niż przed rozpoczęciem kuracji wybielającej. Efekt wybielania zależny jest od metody wybielania. Najmniej trwałe jest wybielanie jednoseansowe w gabinecie, a najtrwalsze wybielanie nakładkowe. Gdy uznasz, że Twoje zęby ściemniały, to raz lub dwa razy w roku możesz przez 2-3 wieczory wykonać przypominającą sesję wybielającą, używając tych samych nakładek do wybielania.

Zalecenia po wybielaniu zębów

Wybielanie zębów powoduje ich odwodnienie. Ponowne ich nawodnienie następuje w ciągu kilku lub nawet kilkunastu dni. Razem z wodą do struktury zęba mogą przechodzić substancje barwiące z pożywienia. Dlatego zaleca się niejedzenie przez kilka godzin po zabiegu, a w ciągu 3-4 dni stosowanie tzw. białej diety, a w szczególności ograniczenie kawy, herbaty, czerwonego wina i innych kolorowych płynów, jak również płukanek do ust na bazie chlorheksydyny. Starajmy się unikać również silnie barwiących składników potraw jak np. jagody. Za to zalecane jest używanie pasty Tooth Mousse zarówno przed i po zabiegu wybielania. Pasta ta może wzmocnić efekt wybielania, zmniejszy nadwrażliwość zębów i poprawi gospodarkę wapniową w zębie. Najważniejsze, aby przez pierwsze dni pić dużo wody mineralnej lecz nie kolorowe soki czy napoje, np. Cola.

Proponujemy Państwu wybielanie zębów na dwa sposoby:

  1. Wybielanie nakładkowe – na podstawie wycisku technik wykonuje nakładki na zęby, do których aplikowany jest żel wybielający. Pacjent nosi nakładki najczęściej minimum cztery godziny – najlepiej podczas snu. Wcześniej zęby należy dokładnie umyć. Proces wybielania powtarza się przez co najmniej 6 wieczorów. Nowoczesne preparaty, które polecam np. Opalescence zawierają formułę, minimalizującą dolegliwości bólowe możliwe podczas takiego zabiegu. Efekt wybielania nakładkowego jest bardziej trwały i mniej traumatyczny niż wybielanie jednoseansowe. Ponadto nakładki można zastosować do aplikowania innych leków (fluoryzacja, Tooth Mousse, preparaty znoszące nadwrażliwość zębów) oraz do ponownego wybielenia po kilku latach gdy efekt pierwszego zabiegu zacznie zanikać. Wystarczy wtedy ponowić wybielanie przez kolejnych 6 nocy.

  2. Wybielanie w gabinecie – jeśli chcecie Państwo szybko wybielić swoje zęby, możliwe jest wybielanie w ciągu jednej wizyty. Stosuje się wtedy preparaty bardziej stężone, które można użyć wyłącznie pod kontrolą lekarza. Niezbędne jest odizolowanie dziąseł od preparatu wybielającego oraz skrupulatna kontrola przebiegu procesu wybielania.

bottom of page