top of page
PROTETYKA

Nowoczesna protetyka oferuje bardzo estetyczne i wygodne rozwiązania, takie jak korony, licówki porcelanowe, mosty porcelanowe, protezy szkieletowe (również bezklamrowe z zasuwami, zatrzaskami, koronami teleskopowymi).

Wachlarz możliwości estetycznej korekty i przebudowy własnych zębów, które są przebarwione i nieprawidłowe jest coraz większy.

Oferujemy Państwu prace protetyczne wykonane z ceramiki najwyższej klasy, w każdym elemencie przewyższającej dotychczas stosowane stopy metali oraz porcelanę dentystyczną. Ceramika na podbudowie z tlenku cyrkonu (Cercon–Zirconia) pozwala nadać uzupełnieniom protetycznym nowy wymiar.

Do wykonywania uzupełnień z Cercon-Zirconia nie używa się metalu. Podbudowę tworzy biały tlenek cyrkonu, co stanowi ogromna zaletę w kwestii estetyki. Dzięki odpowiednio dobranej ceramice korona lub most dopasowują się doskonale do zębów sąsiednich i wyglądają zupełnie naturalnie. Nad dokładnością wykonania pracy protetycznej czuwa specjalny system komputerowy.

Licówki

Dzięki licówkom porcelanowym można korygować defekty estetyczne zębów, poprawić uśmiech czy zmienić kolor zębów.
Licówki porcelanowe wymagają tylko nieznacznej redukcji przedniej powierzchni zębów, a w wielu przypadkach można wykonać je bez preparacji zębów.

Ingerencja we własną strukturę zęba jest bardzo mała, co jednocześnie umożliwia zachowanie zdrowych dziąseł i jest gwarancją pięknego uśmiechu.

Licówki porcelanowe mogą zostać tak naturalnie ukształtowane, że nie dadzą się odróżnić od Twoich prawdziwych zębów.

Korony

Są to uzupełnienia protetyczne pozwalające zmienić kształt lub barwę zniszczonego lub przebarwionego zęba.

Zależnie od zastosowanego materiału mogą to być korony porcelanowe pełnoceramiczne lub wykonane na bazie tlenku cyrkonu, idealnie naśladujące pozostałe zęby własne pacjenta. Wykonywane są także korony na podbudowie wykonanej z różnych specjalnych stopów stomatologicznych na bazie chromu i niklu, srebra i złota lub platyny i złota. Ceny tych uzupełnień są, więc uzależnione od zastosowanych materiałów.

Mosty

W przypadku utraty jednego lub kilku zębów powstaje konieczność wykonania koron na zębach sąsiednich i umocowania na nich zębów brakujących. Takie uzupełnienie protetyczne nazywa sie mostem.

Materiały, z których wykonuje się uzupełnienia są identyczne, jak w przypadku koron. Koszt wykonania mostu jest uzależniony zarówno od zastosowanych materiałów jak i od ilości uzupełnianych zębów.
Przykładowo brak dwóch zębów wymaga wykonania 2 koron i dołączenia do nich dwóch brakujących zębów – taki most nazywany jest mostem 4 punktowym.

Protezy szkieletowe

Przy brakach zębów wymagających wykonania protez częściowych można w określonych przypadkach wykonać protezę szkieletową. Na podniebieniu zamiast szyny akrylowej znajduje się wtedy bardzo cienka konstrukcja metalowa z bardzo lekkiego i wytrzymałego metalu. Do jej utrzymania wykorzystuje się klamry z tego samego stopu. W zależności od rodzaju dostawionych zębów oraz od ilości dostawionych elementów metalowych w protezie będzie kształtowana się cena protezy. Niekiedy proteza szkieletowa jest na życzenie pacjenta wyposażona w specjalne zamki protetyczne, dzięki czemu uzupełnienie nie ma już nieestetycznych klamer. Zamki lub zasuwy ukryte są wewnątrz konstrukcji, a więc są zupełnie niewidoczne, co daje jeszcze lepszy efekt kosmetyczny.

bottom of page