top of page
Stomatologia

Stomatologia XXI wieku, pomimo dynamicznego rozwoju, przede wszystkim skupia się na leczeniu próchnicy i chorób miazgi zębów oraz szeroko pojętej profilaktyce.

 

Obecnie leczenie ubytków próchnicowych i chorób miazgi (leczenie kanałowe) stało się całkowicie bezbolesne, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów może być wykonane w bardzo estetyczny sposób.

Materiały do wypełnień posiadają szeroką gamę kolorów, która pozwala na dopasowanie ich do koloru zębów pacjenta. W zębach własnych również możemy zmienić kolor i kształt poprzez zabiegi korygujące. Do najczęściej stosowanych zabiegów korygujących kolor zębów należy wybielanie oraz poprawa kształtu i koloru zębów licówkami ceramicznymi.

 

Regularne przeglądy (min., co 6 miesięcy) są podstawą profilaktyki. Należy wykonywać je systematycznie w połączeniu z zabiegami usuwania osadu i kamienia nazębnego.

 

Dodatkowo zastosowanie ochrony zębów profilaktyką fluorkową pozwala zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł oraz zachować zdrowie zębów.

 

W naszej Klinice udzielimy Państwu szczegółowych wskazówek dotyczących stanu zdrowia jamy ustnej, planowanego leczenia oraz zabiegów profilaktycznych zarówno wykonywanych w domu jak i profilaktyki profesjonalnej w gabinecie stomatologicznym.

bottom of page